Koolitus „Psühhosotsiaalne töökeskkond“

Eesti Tervishoiutöötajate Kutseliit korraldab koostöös Tartu Ülikooli täiendusõppe osakonna elukestva õppe keskusega koolituse

Psühhosotsiaalne töökeskkond

Toimumisaeg: 25. märts 2019 kell 10:00-15:45
Toimumiskoht: Dorpat Konverentsikeskuse Baeri saal
Maht: 6 akadeemilist tundi

Tõendi väljastab Tartu Ülikooli täiendusõppe osakond

Viimasel ajal on palju räägitud töökiusamisest ja ebatervest õhkkonnast töökohal. Puutume igapäevaselt kokku konfliktsete olukordadega töökohal ja kolleegide seas: nii uute kui kogenud töötajate vahel on barjäär; põrkume töökohal hierarhilise süsteemiga; ollakse vähe motiveeritud; sagedasti esineb läbipõlemist. Lihtsamalt öeldes on meedikute psühhosotsiaalne töökeskkond pingeline ja keerukas.

Õnneks kehtib tööandjale psühhosotsiaalsete ohutegurite hindamise kohustus ja sellele on viimasel ajal hakatud järjest enam tähelepanu pöörama. Eesmärk on ju tööviljakuse kasv, rahulolevad töötajad ning innustav/hooliv tööandja. Samas on ka töötajal kohustus hoida tööl õhkkonda korras ja lahendada konflikte. Kuidas seda kõike teha?

Sellest, kellele ja millised piirid ning kohustused on seatud, tuleb rääkima pikaaegne TÜ Tervishoiu instituudi keskkonna- ja töötervishoiu dotsent Eda Merisalu. Ning kuidas suhelda ja konflikte lahendada, räägib TÜ Hariduse juhtimise lektor ja suhtlemisõpikute autor Heiki Krips.

Koolituse ajakava:

  • 9:30-10:00 Registreerimine ja hommikukohv
  • 10:00-11:15 Psühhosotsiaalsed ohutegurid töökeskkonnas- dotsent Eda Merisalu
  • 11:15-11:30 Sirutuspaus
  • 11:30-12:30 Loeng jätkub
  • 12:30-13:15 Lõuna
  • 13:15-14:30 Konfliktid tööl ja nendega toimetulek- Heiki Krips
  • 14:30-14:45 Sirutuspaus
  • 14:45-15:45 Loeng jätkub

* Koolitus on Kutseliidu liikmele tasuta. Väljaspoolt Kutseliitu osalejale on hind 50€.

* Osaleda soovijad peavad teavitama oma soovist vastava osakonna/kliiniku usaldusisikut ning saatma registreerimiseks e-maili aadressile: margit.metsmaa(ät)kliinikum.ee infoga:

1. Ees- ja perekonnanimi
2. Isikukood
3. Isiklik e-maili aadress (sellele aadressile saadab TÜ täiendõppe osakond pärast koolitust tõendi koolitusel osalemise kohta).