Põhja-Eesti regiooni laternamatk

Eile said kokku Põhja-Eesti regiooni liikmed, et koos veeta üks tore õhtupoolik laternamatkal.

Matkaks sai valitud Kopli – Tallinna viimane slumm!

Oma muljeid matkast jagab meiega Piret.

24. jaanuaril toimus ETK Põhja-Eesti Regiooni matk tutvumaks Tallinna mitmekülgse Kopli asumiga, mis paikneb Kopli poolsaarel ja külgneb ühel poolt Paljassaare ja teiselt poolt Kopli lahega. Osalejaid, keda antud teema ja koht huvitasid, oli neljakümne ringis.

Esmalt jagati meile kõigile kätte põlevad laternad ja kahepeale ka raadiosaatja, et ka aeglasemalt kõndijad kuuleks matkajuhi asjatundlikku juttu. Hea tuju, huvi, põnevus, latern ja raadiosaatja olemas, võis matk alata. Lisaks huvitava jutu kuulamisele, saime ka aktiivselt viktoriinist osa võtta. Matkajuht rääkis huvitavalt ja oli teemaga kursis, võib nimetada, et “kodutöö” oli hästi tehtud. Huvitav oli näha Paljassaare hiigelsuurt garaažide kooperatiivi, erinevat majade arhidektuuri, uut Kopli liini ehk Noblessnerit, mida loetakse tänapäeval Kopli uueks eeslinnaks. Algselt olid Kopli liinid Vene-Balti laevatehase töölisbarakid. Samas sai näha ka veel viimaseid vanu Kopli liini maju, mis on veel taastamata ja seisavad seal veidi nukralt, oodates nö uut ärkamist. Teemasid oli veelgi, aga ega kõiki avaldada ei saa, äkki tekkis ka neil huvi, kes matkast osa võtta ei saanud ja siis on ka neil uut avastada.

Usun et paljud said huvitavaid fakte, mida enne ei teadnudki. Tore oli vaadata, kuidas põlevate laternate rivi suundus pimedusse, kus ootasid meid juba uued põnevad teadmised Koplist.

 

Aitäh kõigile toreda õhtu eest!