Kutsume Sind nautima võrratut ooperit “Carmen”

kutseliitHea kutseliidu liige

Ootame sind 05. jaanuaril 2017 aastal kell 19.00 Vanemuise teatri suurde majja, et üheskoos nautida võrratut ooperit

Carmen

Georges Bizet’ ooper

carmen

Liivakarva toonides amfiteater õhkub Sevilla kuumust, meelas mustlaskaunitar keerleb asuursiniste flamenkokleitide hiigelsleppide keskel, don José hääle saatel võiks surra.

Vanemuise uus „Carmen“ on oma välise mastaapsuse juures ühtviisi edukalt lüüriline, dramaatiline ja sensuaalne; see hoidub targalt moraalsetest hinnangutest, teenides mitte eetikat, vaid lugu ning andes vastuse asemel publikule etenduselt koduteele kaasa küsimuse: kas Carmen on ohver või kahjur või koguni mõlemat?

Olen uhke ja õnnelik, et saan Vanemuises niisugust „Carmenit“ vaadata. See on esimene „Carmen“ mu elus, mida ma sellise naudinguga olen vaadanud. Millised koorid, milline täpsus! /…/ Ma oleksin seda „Carmenit“ nautinud liikumise ja visuaalse külje pärast ka siis, kui ei oleks olnud muusikapiuksugi. Ja millised meisterlikud lauljad! Minu meelest ületab lavastuse tase nii kujunduse kui ka häälte poolest kõvasti seda, mis Mezzo kanalis näha on.

Ooper valmis 1875. aastal ja põhineb Prosper Mérimée samanimelisel jutustusel. Esietendusel vilistati ooper välja ja kriitikud andsid sellele ühiselt hävitava hinnangu. Tänaseks on „Carmenist“ saanud Georges Bizet’ tuntuim teos ja see kuulub maailmas enim lavastatud ooperite hulka.

Prantsuse keeles, eesti- ja inglisekeelsete tiitritega

Pileti hind kutseliidu liikmetele 15 eurot. Enne piletiraha ülekandmist tuleb registreerida egle.sarap-nops(ät)kliinikum.ee Info tel. 52 67 797, 731 8996

Teatripileti raha tuleb kanda 25. novembriks Eesti Tervishoiutöötajate Kutseliit arvele EE481010152007395009
Selgitusse: teater ja kutseliidu liikme nimi.