Hea reisihuviline – Põhja-Itaalia ootab

Hea reisihuviline!

Tule, võta kaasa oma pereliikmed, sugulased, sõbrad ja läheme koos Põhja-Itaaliat avastama.

Põhja-Itaalia reisikava 25.05-02.06.2018

 • 1. päev. Varahommikul lahkume Tallinnast. Sõidame läbi Läti ja Leedu. Õhtuks jõuame hotelli Poolas.
 • 2. päev. Jätkame sõitu läbi Poola ja Tšehhi. Ööbime hotellis Tšehhi-Austria piiri lähedal.
 • 3. päev. Hommikul lahkume hotellist ning jätkame oma sõitu läbi maaliliste alpiniitude ning imekaunite Alpide. Õhtuks jõuame Põhja-Itaaliasse ja seame end sisse hotellis.
 • 4. päev. Täna külastame Como järve kaunimat pärli – väikelinna Bellagiot. Seda ümbritsevad lumised mäetipud ja helesinine peegelsile järvesilm loovad linnas idüllilise atmosfääri mõnusateks jalutuskäikudeks.
  Päeva teisel poolel sukeldume järveäärsest vaikusest kirevasse metropoliellu – meie järgmiseks peatuspunktiks on Põhja-Itaalia suurim linn Milano. Ekskursiooni käigus näeme valgest marmorist ja just kui pitsilise fassaadiga Milano toomkirikut, jalutame läbi uhkete mosaiikidega sillutatud Vittorio Emanuele II galerii, mille kaudu jõuame välja kuulsa La Scala ooperiteatri juurde. Samuti külastame kõrgmoehuviliste mekat ja üht Milano visiitkaartidest – Moekvartalit, mida peetakse kõige stiilsemaks linnaosaks.
  Õhtul sõidame tagasi hotelli.
 • 5. päev. Täna suundume Sirmionesse. See iidne linnake asub Garda järve ääres, mis on Itaalia suurim järv. Jalutame kitsastel tänavatel ja põikame Carducce väljakul asuvasse Maria Callase lemmikkohvikusse „Grande Italia“, et nautida tassikest espressot. Pärast väikest kohvipausi võite ronida keskaegse Scaligero lossi torni, mille tipust avaneb imeline vaade Garda järvele, või siis hoopiski jalutada tuntud Vana-Rooma poeedi Catulluse villa varemetes.
  Päeva teisel poolel külastame romantikast tulvil Veronat. Purskkaevud, sumisevad linnaväljakud, vaiksed alleed ning kirikud – iga koht justkui pajataks Shakespeare’i peategelaste armulugusid. Iidsete tänavate rägastikud juhatavad teid Julia maja hoovi, mille värava võlvi alla saate jätta oma armusõnumi. Pärast ekskursiooni tasub külastada kohalikku kondiitriäri ning küsida „Julia suudlust” – traditsioonilist Verona küpsist.
  Õhtul sõidame Veneetsia lähistel asuvasse hotelli.
 • 6. päev. Tänase päeva pühendame Veneetsiale ja lähedal asuvatele saartele. Päeva esimesel poolel on teil võimalus avastada Veneetsia võlusid. See on koht, kus põimuvad tegelikkus ja fantaasiad, kus linna tänavatel liuglevad gondlid ning peakanalis peegelduvad uhked paleed.
  Päeva teisel poolel tutvume Veneetsia laguunis paiknevate Murano ja Burano saartega.
  Kõigepealt sõidame kaatriga Murano saarele, mis on kuulus oma üle 700-aasta pikkuse klaaskäsitöö traditsiooni poolest. Pärast seda peatume Burano saarel, mis peale õhkõrna pitsi on tuntud veel ka oma värviliste kalurimajakeste poolest.
  Õhtul sõidame tagasi hotelli.
 • 7. päev. Pärast hommikusööki suundume Trieste sadamalinna. Kunagine Austria riviera vabalinn võttis palju väärtuslikku üle saksa, itaalia ja slaavi kultuuridest, mis kujundasid sajandite jooksul Trieste omapärase ilme ja iseloomu. Viini meenutavad neoklassikalised paleed seisavad siin kõrvuti õigeusukirikutega ja Vana-Rooma aegsed varemed on vaid kiviviske kaugusel keskaegsest San Giusto kindlusest. Peatume korraks ka romantilise Miramare lossi juures, mille jalami laksuvad türkiissinised merelained.
  Pärast seda jätame aga hüvasti Itaaliaga ning öö hakul jõuame Austria-Tšehhi piiri lähistel asuvasse hotelli.
 • 8. päev. Meie kodutee jätkub läbi Tšehhi. Õhtuks jõuame hotelli Poolas.
 • 9. päev. Täna ületame kolm riigipiiri ja hilisõhtuks olemegi taas Tallinnas.

Oma osalemissoovist teatage kuni 05.02 2018

Aita Brandt-Kure: 5209 518 või aita.brandt-kure(ät)keskhaigla.ee

Oleme arvestanud 40 reisijaga, hind: 370 eurot ( Kutseliit tasub oma liikmete eest sellest 50 eurot), millele lisandub eelneval broneerimisel:

 • laevasõit Veneetsias 24 eurot
 • laevasõit Como järvel 15 eurot
 • Miramare lossi pilet ( iseseisev külastus)
  a) täiskasvanu 15 eurot
  b) EL tudeng 18 – 25 a 12 eurot
  c) laps 6 – 17 a 9 eurot

REISIKINDLUSTUS on kohustuslik.

Võimalik tellida reisifirmast, sel juhul on hind alljärgnev:

 • Kuni 17 a (kaasa arvatud) 10.66 eurot
 • 18 -64 a 14.21 eurot
 • 65 – 74 a 28.42 eurot
 • 75 – 80 a 27.88 eurot

Kõik ööd hotellis pluss kontinentaalne hommikusöök.