ETK pidas 17.09 konverentsi “Siin me oleme”

Eesti Tervishoiutöötajate Kutseliit pidas 17.septembril Eesti Filmimuuseumis kauaoodatud ja mitmel korral edasilükatud konverentsi „Siin me oleme“

Avasõnad lausus kutseliidu president Ulvi Tasane, kes avaldas lootust, et oleme loomas uut traditsiooni saades kokku oma liikmeskonnaga võimestamaks end mitmekülgsete uute teadmiste ja oskustega.

Läbirääkimiste kooli juht Georg Merilo andis praktilisi näpunäiteid kuidas läbirääkimisi edukalt pidada. Vahel on vähem sõnu ja rohkem argumente parem kui liigne sõnaderohkus ja kuhi emotsioone. Ühisosa leidmine osapoolte vahel  annab võimaluse leida lahendused varem või hiljem.

Doktor Mihkel Mardna tuletas meelde põhitõdesid, et enese füüsilise vormi eest hoolitsemine on meie eneste ülesanne, et püsida pikalt ja tervelt tööturul. Une tähtsusest rääkis radioloog Eva Antsov. Tervishoiusektoris töötavad inimesed peavad tulema toime öötööga, kuidas seda kõige kehasõbralikumalt teha. Alati kui on võimalus puhata tuleb seda teha, töökeskkonna vaheldusrikkus koos kasutajasõbraliku sisustusega toetavad meie edukat panust tööprotsessidesse. Keskkond mõjutab meid igal ajahetkel –  vaheldusrikkus, disain, mis on lähtuv töötaja kasutusmugavusest ei ole mitte lihtsalt kena vaadata vaid ka praktiline kasutada, sellealase teadmise tõi meieni disainistrateeg Lionel Lehari. Füüsiline ja vaimne töökeskkond koos mõjutavad meid igal ajahetkel, oleme ju tööl suure osa oma ööpäevast. Põlvkondade mitmekesisus võib võimestada meie tööprotsesside tulemusi kui ka saada takistuseks. Kui anname endale aru, et erinevad põlvkonnad on oma kogemustelt erinevad siis tekib vähem konflikte, leiame kõigist parima, kõike seda teadmist jagas kutseliitlastele  koolitaja Karneelia Caramella Press.

Tervise- ja tööminister Tanel Kiik andis konverentsil osalejatele ülevaate tervishoiupoliitikast, millised probleemid on hetkel aktuaalsed ja milline on tuleviku visioon kuhu me teel oleme. Läbivaks märksõnaks oli koostöö erinevate osapoolte vahel, vaid koos loome paremat töökeskkonda töötajatele ja teenust patsientidele. Ühtehoidev tervishoiusektor on väärtuslik ja koostöö on selle alus. Esitati rohkel päevakajalisi küsimusi nii vaktsineerimise teemadel kui rahastuse suurendamise teemadel. Üks on selge, et riigi panus peab kasvama meie sektorisse, kõik olemasolevad töötajad kui ka tulevased kolleegid peavad tundma enda mitmekülgset ja rasket tööd tehes, saame väärikat töötasu ja oleme väärt toetavat töökeskkonda. 

Konverentsi tunnistused

Kellel on soov saada tunnistust konverentsil osalemisest, anda sellest teada Rita Beljuskinale, rita.beljuskina(ät)regionaalhaigla.ee meilile

Konverentsi galerii